Wybór ubezpieczenia a złamanie ręki
Zanim zdecydujesz się na zakup danego ubezpieczenia, warto zastanowić się, w przypadku jakich zdarzeń uzyskasz ochronę. Niektórzy wybierają jedynie podstawowe rozwiązania, które uprawniają do wypłaty w przypadku śmierci ubezpieczonego. Należy jednak pomyśleć, co by się stało, w przypadku złamania ręki. Warto zastanowić się nad takimi kwestiami, jak:
- zdolność do pracy lub świadczenia usług,
- możliwość pokrycia kosztów rehabilitacji.
W przypadku osoby pracującej na etat uzyska ona świadczenie na podstawie zwolnienia lekarskiego. Jeśli jednak prowadzisz działalność gospodarczą i nie zdecydowałeś się na dodatkowe ubezpieczenie chorobowe, to w przypadku niemożności pracy, pozostaniesz bez źródła utrzymania. W podobnej sytuacji znajdują się osoby współpracujące na podstawie umowy o dzieło. Warto zatem wtedy wybrać ubezpieczenie, które w swoim zakresie ochrony ma nie tylko samo złamanie ręki, ale również wypłatę odszkodowania za każdy dzień niezdolności do pracy. Dzięki temu zadbasz o swój dobrobyt w trakcie rekonwalescencji. W zależności od wyboru polisy może ona chronić także w przypadku hospitalizacji czy konieczności rehabilitacji. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ile-mozna-dostac-odszkodowania-za-zlamanie-reki/133.html.
Polisa na życie czy NNW – złamanie ręki
W przypadku doznania urazu, takiego jak złamanie ręki, ubezpieczony ma prawo do uzyskania odszkodowania w przypadku, gdy wykupił polisę na życie lub NNW z odpowiednim zakresem ochrony. Warto jednak wcześniej sprawdzić elementy, takie jak:
- wyłączenia odpowiedzialności
Chętnie uprawiasz sport? Zatem zadbaj o rozszerzony zakres ochrony polisy na życie lub ubezpieczenie NNW, gdyż w wielu sytuacja TU stosują wyłączenia odpowiedzialności w przypadku urazów doznanych na skutek danych aktywności fizycznych. W szczególności dotyczy to dyscyplin sportowych o podwyższonym ryzyku, czyli np. górskiej jazdy rowerowej, wspinaczki skałkowej czy parkouru Pamiętaj także o zakresie terytorialnym ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli zdarzają Ci się wyjazdy zagraniczne. Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, także w przypadku, gdy złamałeś rękę podczas udziału w zamieszkach lub będąc pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.
- suma gwarantowana ubezpieczenia
Można zauważyć, że w przypadku niektórych urazów TU mogą podać wartość odszkodowania w procentach. Jest ono liczone od sumy gwarantowanej. W zależności od tego, jak wysoka ona będzie, uzyskasz odpowiednio proporcjonalną wypłatę odszkodowania. Dlatego, zanim zdecydujesz się na wykupienie polisy, weź pod uwagę, jakie dodatkowe szkody może wyrządzić Ci uraz w postaci złamania ręki. Kwota odszkodowania powinna być na tyle wysoka, aby umożliwić Ci spokojny powrót do zdrowia.
Warto pamiętać o tych aspektach przy wyborze polisy chroniącej na wypadek złamania ręki.