Szpadzistka ze Świętochłowic wywalczyła drużynowy olimpijski medal

Martyna Swatowska-Wenglarczyk wybrała się z polską reprezentacją na najważniejsze sportowe wydarzenie świata. W ubiegłym tygodniu razem z trzema innymi zawodniczkami udało jej się zdobyć miejsce na podium.

Polski Związek Szermierczy
Martyna swatowska wenglarczyk io

Olimpijski brąz dla Martyny Swatowskiej-Wenglarczyk

W ubiegłym tygodniu Polska cieszyła się z wyniku występu polskich szpadzistek. 30 lipca na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu wywalczyły trzecie miejsce w turnieju drużynowym. Wśród zawodniczek była także przedstawicielka Świętochłowic.

Świetna wiadomość! Dziewczyna ze Świętochłowic z drużynowym medalem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu! Martyna Swatowska-Wenglarczyk na co dzień mieszkająca w Świętochłowicach, a trenująca w AZS AWF Katowice wraz z drużyną kobiecą wywalczyły wczoraj dla Polski brązowy medal w szpadzie. To była piękna walka - dziękujemy! - czytamy na profilu Urzędu Miasta.

Martyna Swatowska-Wenglarczyk zdobyła brązowy krążek razem z Aleksandrą Jarecką, Renatą Knapik-Miazgą i Alicją Klasik.

Wielkie brawa dla dziewczyn. Dziękujemy za te piękne chwile, za emocje i za radość, którą nam dałyście. Napisałyście cudowną historię. Pierwszy medal Igrzysk Olimpijskich w szpadzie kobiet! Pierwszy medal polskich szermierzy na igrzyskach po 16 latach! 300 medal dla Polski na Igrzyskach! Brawo! Brawo! Brawo! - cieszy się Polski Związek Szermierczy.